17 lutego 2016 Udostępnij

Wyciskarka Angel, czy warto ją zakupić i czym się wybija nad konkurencję? cz II

Technologia wyciskania w przypadku urządzenia Angel polega na tym, że produkty są rozdrobnione a następnie miażdżone bardzo silnym wałkiem, dzięki czemu sok zawarty w komórkach miąższu będzie wyciśnięty i uda się go skutecznie odfiltrować przez sito, które ma drobne otwory. Urządzenie nie posiada żadnych ostrzy, dlatego będzie tylko opierało swoją pracę na miażdżeniu owoców przez dwa silne wałki ślimakowe, które mają długość 22 cm. Wyciśnięty sok będzie odfiltrowany precyzyjnie przez specjalne sito. Cały proces wyciskania soku będzie opierał się na trzech etapach, dzięki temu, że opatentowana będzie konstrukcja wałków ślimakowych oraz sita.

Dzięki temu można sobie zapewnić większą wydajność oraz więcej substancji odżywczych w wyciskanym soku. Na początku surowiec jest kruszony oraz miażdżony z użyciem dużej siły przez dwa bliźniacze wałki. W drugiej fazie działa duże ciśnienie i wyciska się sok. Następnie resztki są odciskane i ostatecznie wyciśnięte a sok będzie filtrowany przez najmniejsze otwory w sicie. Praktycznie na koniec mamy całkowicie suchy miąższy, który usuwany jest do osobnego naczynia. Proces przygotowania soku opiera się na wolnych obrotach, których sprzęt wykonuje około 80. Nie będzie dochodziło do nagrzania soku ani jego napowietrzania.

Komponenty wyciskarki Angel Tym samym można być pewnym, że wszystkie cenne składniki soku zostaną zachowane. Angel będzie doskonale wyciskać praktycznie każdy rodzaj surowca. Można oczekiwać, że nawet te najtwardsze produkty będą skutecznie obrobione dzięki użyciu tego właśnie urządzenia. Nie ma problemu z obróbką liści czy traw pszenicznych. Producentem urządzenia będzie firma Angel Co., Ltd., która ma już duże doświadczenie, ponieważ od ponad 30 lat przygotowuje wyciskarki, które są technicznie doskonale zaawansowane. Firma pracuje jednocześnie nad tym, by jej urządzenia były coraz lepsze i udoskonalone. Oczekiwać można między innymi, że sprzęt będzie charakteryzował się niezawodnością. Jego możliwości są rzeczywiście bardzo duże. Rozwiązanie zastosowane w wyciskarkach Angel to efekt ponad 30 lat pracy i udoskonaleń firmy, która dba o swoje produkty i ich jakość.

Dominika Hućko

Trener personalny.