3 lutego 2016 Udostępnij

Najlepsze wyciskarki do soków. Kiedy warto wydać więcej pieniędzy?

Nie znajdziemy lepszego soku niż ten, który będziemy sobie samodzielnie przygotowywać. Jeśli chcemy sobie wykonać pyszny i zdrowy napój będzie warto zdecydować się na dobrą wyciskarkę. Obecnie mamy już sporo takich urządzeń. W tym miejscu można powiedzieć, że wyciskarka i sokowirówka to dwa różne urządzenia.

Sokowirówka tnie owoce i działa szybko, ale przez to sok będzie się podgrzewał i dlatego ważne składniki odżywcze zostaną w nim zniszczone.

Wyciskarka natomiast działa na zasadzie miażdżenia owoców i następnie tłoczy wszystkie składniki. Tak można uzyskiwać pełnowartościowy sok, który będzie bardzo zdrowy. Jednocześnie jednak proces taki będzie dłużej trwał.

Ze względu na inną metodę działania wyciskarki mogą być też mniej wytrzymałe niż sokowirówki, dlatego będzie się trzeba zdecydować na dobry jakościowo produkt, który będzie świetnie pracował przez długie lata. Oto kilka wyciskarek, na które warto zwrócić uwagę.

Green Star Elite

Zastosowanie wyciskarki Green StarCena niecałe 2,5 tysiąca złotych daje możliwość kupienia wyciskarki, która pozyskiwać będzie sok w trzech etapach. Owoc jest rozdrabniany i miksowany co rozluźni jego tkanki. W ten sposób będzie można delikatnie otwierać membrany komórkowe i sok uda się pozyskiwać z takiego owocu bez utraty cennych składników odżywczych. Zaletą w stosunku do innych modeli będzie to, że sprzęt można szybko rozłożyć i złożyć, gdy pojawi się taka konieczność. Hurom HG 2G Hurom HG 2G to nowoczesna wolnoobrotowa wyciskarka, która będzie wygodna i łatwa do rozebrania i wyczyszczenia. Wykonywana jest z trwałej stali nierdzewnej. Posiada również odpowiednie zabezpieczenia, które będą chronić przed przypadkowym uruchomieniem czy też przegrzaniem. Urządzenie jest ciche i może pracować przez około pół godziny bez uszkodzenia. Urządzenie również kosztuje około 2,5 tysiąca złotych.

Wyciskarki Angel

Wyciskarka marki Angel Wyciskarka Angel to już urządzenie, które kosztuje nawet około pięć tysięcy złotych. Jednak jest to jedna z najbardziej wydajnych wyciskarek, która daje nam rzeczywiście bardzo wiele możliwości. Taką skuteczność w pracy dają nam podwójne świdry oraz zastosowane trzystopniowe sita. Dzięki nim będzie można uzyskiwać zdecydowanie większe ilości soku. Prędkość urządzenia to dokładnie 86 obrotów na minutę, co sprawia, że urządzenie będzie mieścić się między wolnoobrotowymi i szybszymi sprzętami. Uwagę na pewno zwraca to, że silnik urządzenia ma aż pięć lat gwarancji, dlatego można oczekiwać rzeczywiście wysokiej wydajności tego urządzenia. Sprzęt jest kosztowny, ale na pewno będzie warty swojej ceny i takie pieniądze warto na niego przeznaczyć, ponieważ otrzymamy naprawdę doskonałą wyciskarkę.

Kacper Nowak

Dietetyk.