18 marca 2021 Udostępnij

4 Unikalne przepisy na sok z aloesu na lato i zdrowie

Dorastając, moja mama była zawsze zainteresowana naturalnymi środkami na łagodne problemy zdrowotne, czy to oparzenia, skaleczenia czy grypę. Aloes, jako tak wszechstronny , był jednym z jej ulubionych, ale tak często jak używaliśmy go zewnętrznie, sok z aloesu nigdy nie był w menu, okazuje się, że może być świetnym dodatkiem do Twojej diety.

Jest wiele roślin, jak róże, które można wykorzystać na więcej niż jeden sposób, a aloes - pochodzący z regionu śródziemnomorskiego, gdzie rośnie jak chwast - jest jedną z nich. Omówiliśmy wcześniej niektóre z zastosowań aloesu (np. w lodach!) , jednak następnym krokiem, poza zakupem rośliny doniczkowej, jest możliwość zrobienia własnego napoju aloesowego. Przyznaję, że nie brzmi to zbyt smakowicie, ale korzyści są znaczące dla zdrowia.

Twoje ciało ma tendencję do zawieszania się na resztkach jedzenia, różnych toksyn i bakterii, z których wszystkie blokują wyściółkę jelit przewodu pokarmowego i uniemożliwiają wchłanianie składników odżywczych prawidłowo. Regularne picie soku z aloesu może pomóc pozbyć się wszystkich śmieci, których twoje ciało już nie potrzebuje, co z kolei zapobiega różnym problemom trawiennym, takim jak niestrawność, zapalenie jelita grubego, wrzody i zespół jelita drażliwego (IBS).

Kilka przepisów na sok z aloesu: Twój napój z aloesu będzie miał różne kolory w zależności od owocu, którego użyjesz, ponieważ miąższ rośliny jest bezbarwny. Image via misocrazy

Przepis 1 - sok z pierwszego tłoczenia

Najbardziej skutecznym sposobem, aby uzyskać korzyści medyczne jest picie czystego soku, więc jeśli jesteś gra, to jest przepis dla Ciebie:

1. Bierzesz kilka liści aloesu i pokroić je na kawałki o długości kilku centymetrów i umieścić to w garnku do wrzenia.
2. Niech to gotować przez kilka minut, ale upewnij się, że nie gotować nad.
3. Zdejmij z ognia i pozostaw do ostygnięcia na około godzinę, siedząc w wodzie.
4. Następnie wyjmij kawałki rośliny i wypij tylko płyn.

Jeśli szukasz czegoś nieco smaczniejszego, mamy kilka innych opcji:

Przepis 2 - lekka i cytrynowa

Składniki:

 • 1 ogórek
 • 1 jabłko
 • 1 cytryna
 • 2 łyżki miąższu Aloe vera

Metoda:
1. Zmiksuj jabłko i ogórek.
2. Dodaj sok z cytryny.
3. Rozetnij liść aloesu, wyciśnij 2 łyżki miąższu i dodaj do mieszanki.

Przepis 3 - zdrowie

Składniki:

 • 2 Marchewki
 • 2 zielone jabłka
 • 1 pomarańcza, obrana
 • 1 łyżka miąższu aloe vera

Metody:
1. Pokrój jabłka, marchewki i pomarańczę na kawałki.
2. Zmiksuj je na sok.
3. Następnie dodaj aloe vera

Przepis 4 - egzotyczny aloes
Dla czegoś nieco bardziej egzotycznego możesz spróbować tego.

Składniki:

 • 1-2 filiżanki Świeży ananas
 • 1 marchewka
 • 1 zielone jabłko
 • 1 łyżka miąższu Aloe vera
 • Kilka łyżek mleka kokosowego jest opcjonalne

Metoda:
Zmiksuj wszystkie składniki razem, dodając miąższ z liści aloesu. Mleko kokosowe jest nie tylko smacznym dodatkiem, ale również zwiększa właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe tego napoju.

Wszystkie te przepisy są proste i szybkie, ale pamiętaj, że to samo nie odnosi się do rezultatów picia aloesu. Jak większość rzeczy naturalnych, to wymaga czasu, aż zobaczysz i poczujesz korzyści z dodania tego do swojej diety, ale to będzie warte wysiłku.

Bożena Roman

Dermatolog.