2 marca 2016 Udostępnij

Oczyść organizm sokami z wyciskarki

Jeśli myślimy o tym, by oczyścić swój organizm to będzie to możliwe, jeśli wykorzystywać będziemy smaczne soki owocowe i warzywne. Przygotowywać można różnego rodzaju soki używając wyciskarki. Dzięki nim nasz organizm, żołądek czy wątroba będą mogły doznać ulgi po karnawałowym przejedzeniu. Wróci nowa energia i uda się pokonać toksyny. Można jednocześnie w ten sposób skutecznie pokonać także przeszkadzające nam zbędne kilogramy. Oczywiście brzmi to wszystko doskonale. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednie owoce i używając wyciskarki będziemy sobie przygotowywać pyszne napoje owocowe. Nasza dieta niestety w dużej mierze obfituje w składniki takie jak słodkości, alkohol czy dania tłuste. Nie jest to odpowiedni model odżywienia.

Tym samym nasz organizm szybko zacznie na to reagować i mogą się pojawiać bóle brzucha, zmęczenie czy odkładanie się tłuszczu na brzuchu. Dlatego warto pomyśleć o detoksie swojego organizmu. Aby dało się taki detoks przeprowadzić na pewno warto się zdecydować na picie soków. Soki z wyciskarki Pewnie wiele osób uważa, że detoks jest bardzo trudny i będzie wiązał się ze spożywaniem gorzkiej herbaty czy licznych ziół. Jednak to nieporozumienie. Oczyszczenie organizmu da się osiągnąć inaczej, smaczniej przez spożywanie soku z wyciskarki. Często popełnia się błąd, ponieważ oczyszczenie organizmu przeprowadza się bez przygotowania.

Świeżo wyciskane lecznicze soki Dlatego lepiej robić to powoli, tak by nasz organizm mógł się do tego przygotować. Na początek warto wprowadzać soki powoli, i z czasem można ilość spożywanych soków zwiększać, tak by stopniowo doprowadzić do oczyszczenia. Nie będzie się tutaj sprawdzała tak zwana terapia szokowa. Sekrety skutecznego detoksu. Do oczyszczenia organizmu mogą doprowadzić antyoksydanty, których znajdziemy wiele w owocach i warzywach. Wyciskarka będzie je wyciskać bardzo dokładnie, a co za tym idzie uda się odzyskać liczne przeciwutleniacze, witaminy czy minerały. Żadne sztuczne składniki nie będą w stanie nam takiego soku zastąpić. Szczególnie cenne warzywa i owoce, z których przygotowywać można zdrowie i oczyszczające organizm soki: Czerwona kapusta Buraki Winogrona Jarmuż Seler naciowy Brokuły Pomidory Właśnie z tych smacznych składników warto rozpocząć przygotowanie zdrowych i smacznych soków, które oczyszczą nasz organizm z toksyn w nim zgromadzonych.

Bożena Roman

Dermatolog.