29 lutego 2016 Udostępnij

Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki ?

Jedynie świeże soki, które uzyskiwane są z wyciskarkami wolnoobrotowymi będą pełnowartościowe i uzyskają wszystkie cenne składniki. Takie soki dostarczają do naszego organizmu cenne antyutleniacze, dzięki czemu eliminowane są wolne rodniki i można oczekiwać, że nasz organizm będzie lepiej funkcjonował. Takie urządzenie radzi sobie dużo lepiej niż sokowirówka, ponieważ w trakcie szybkiej pracy sokowirówki niestety wszystkie cenne składniki soku zostaną po prostu zniszczone.

Jeśli korzystamy z sokowirówki możemy obawiać się tego, że sok będzie się natleniał. Dlatego właśnie powstanie piana, a sok będzie się bardzo szybko natleniał. Dodatkowo przez podgrzanie przy dużej ilości obrotów niestety sok straci swoje cenne właściwości. Wyciskarki dają nam możliwość uzyskiwania soków z owoców i warzyw również tych liściastych, których nie da się przerobić w sokowirówce. Dodatkowo można wiec przygotować tam zielone koktajle, których nie da się przygotować w sokowirówce. To sprawia, że uda się uzyskać dzięki wyciskarce więcej pozytywnych składników dla swojego zdrowia.

Picie surowych soków z warzyw i owoców jak podają nam badania sprawia, że nasz organizm zaczyna lepiej funkcjonować a wszystkie cenne składniki są bardzo szybko przyswajalne przez nasz organizm. Dodatkowo, gdy chodzi o enzymy, które zawarte są w sokach uzyskanych z wyciskarek nasz organizm będzie zużywał mniejszą ilość energii na trawienie. W związku z tym będzie można tą energię przeznaczyć na nieco inne zadania. Soki owocowe dają nam również dostęp do wody, która jest podstawowym budulcem naszego organizmu i wszystkich komórek. Soki takie mogą zawierać duże ilości witaminy C, która jest niezbędna dla naszego organizmu. Jednocześnie nie możemy jej magazynować, dlatego musimy ją stale dostarczać. Wpływa ona między innymi na tworzenie kolagenu, który wpływa na stan naszej skóry.

Ponadto witamina C działa przeciwko krwawieniu oraz może gwarantować szybsze gojenie się ran. Będziemy dzięki witaminie C lepiej odporni na zakażenia i zarażenia oraz infekcje. Dzięki niej można również podnieć jakość naszego systemu immunologicznego, ponieważ pobudzone będą do wzrostu wszystkie komórki, odpowiadające za odporność naszego organizmu. Dzięki temu łatwiejsza stanie się walka naszego organizmu z mikroorganizmami, które są dla nas niebezpieczne. W przypadku zielonych soków do naszego organizmu dostarczane są składniki, które gwarantują oczyszczenie układu pokarmowego oraz wydalniczego. Można oczekiwać, że dzięki temu nasz organizm będzie lepiej trawił pożywienie, będzie miał więcej energii.

Witaminy w wyciskanych sokach Soki mają duże ilości witaminy E, dzięki której można walczyć ze starzeniem się komórek. Poza tym znajdzie się tam witamina A, która jest w formie betakarotenu i może wpływać korzystnie na naszą skórę i chronić ją przed działaniem promieni słonecznych. Wyciskane soki z warzyw i owoców to zawsze także doskonałe źródło różnorakich minerałów. Zaletą będzie także to, że te wszystkie minerały, które pochodzą z takich soków będą łatwo przyswajalne. Świeżość soków w rzeczywistości to taka kluczowa cecha, ponieważ enzymy niszczone są najczęściej przez większą temperaturę. Dlatego jeśli sok jest podgrzewany musimy się liczyć z tym, że ten cenne składniki będą zniszczone, nie będzie już ważnych dla zdrowia enzymów. Jeśli pijemy soki ze świeżych warzyw i owoców możemy być pewni, że wszystkie składniki docierają do naszego organizmu nienaruszone.

Dominika Hućko

Trener personalny.