12 lutego 2016 Udostępnij

Wyciskarka do soków- nasze wsparcie w walce z toksycznymi substancjami w organizmie.

Wyciskarka to nasza gwarancja uzyskania najwyższej jakości soku, który będzie prawdziwym, naturalnym „wspomagaczem” dla organizmu. Model wyciskarki jaki wybierzemy, zależy w dużej mierze od tego z jakiego rodzaju składników będziemy chcieli uzyskać sok. Dla wyciskarek nowej generacji nie ma problemów, aby uzyskać sok z traw pszenicy, nawet najtwardszych warzyw czy orzechów a także z roślin liściastych, nasion czy ziaren. Zatem w pierwszej kolejności przed zakupem upewnijmy się jakie możliwości ma wybrana przez nas wyciskarka i sprawdźmy dokładnie informacje podane przez producenta. W zależności od modelu, w wyciskarkach jest dodanych kilka funkcji które znacznie ułatwiają przygotowanie lekkich i pożywnych posiłków, niekoniecznie tylko soków.

Przed zakupem zwróćmy także uwagę na łatwość obsługi oraz mycia, ponieważ chcąc korzystać często z wyciskarki będziemy spędzać sporo czasu przy zlewie jeśli nie postaramy się model z np. dodatkową funkcją czyszczenia. Soki jakie uzyskamy z wyciskarek są zdatne do picia przez około 48 godzin po przygotowaniu. Jest to bardzo ważna informacja dla wielu osób, które nie mają dużo czasu na przygotowanie posiłków np. w pracy i chcą jednorazowo przygotować większa ilość napoju na cały dzień. Picie soków pozwala nam na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia, a także wspomaga organizm w walce z nadwagą oraz toksycznymi substancjami.

Świeże soki leczą Wyciskarka potrafi z niemal każdego surowca wycisnąć wszystkie wartości odżywcze, które dostarczone do reaganizmu w formie płynnej, zdecydowanie łatwiej i szybciej są przyswajane i wykorzystywane. W taki prosty sposób poprzez codzienne porcje świeżego soku z przeróżnych składników, można wspaniale odżywić organizm i pomóc mu w pozbyciu się złogów toksyn. Jeśli połączymy to z lekkimi potrawami spożywanymi w ciągu dnia, możemy także wpłynąć na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz poprawę metabolizmu. Dietę w której skład wchodzą świeże soki można z powodzeniem nazwać oczyszczającą, do tego doda nam energii i witalności oraz wpłynie na poprawę naszej skóry, włosów i cery. Zatem mając do dyspozycji wyciskarkę i chęci zainwestowania w swoje ciało, pijmy jak najwięcej soków, by w krótkim czasie odkryć jego dobrodziejstwa.

Kacper Nowak

Dietetyk.