19 lutego 2016 Udostępnij

Co sprawia że naturalne, wyciskane soki mają tak dobroczynny wpływ na organizm? cz. II

Jest co najmniej kilka powodów dla których warto sięgnąć po świeżo wyciśnięty, naturalny sok owocowy lub warzywny. Oto pokrótce opis niektórych z nich: - witalność i energia życiowa, jest to olbrzymi zastrzyk witamin, minerałów, enzymów i antyutleniaczy, z których nasze ciało chętnie korzysta. To porcja „naturalnej mocy” dostarczanej przez naturę, co czasami jest trudne do uzyskania i dostarczenia do organizmu ze względu na nieodpowiednie przetwarzanie lub przechowywanie surowców. - działanie oczyszczające i detoksykacyjne, porcja świeżego soku to naturalny „wymiatacz” z naszych organizmów wszelakich toksycznych złogów i niebezpiecznych składników, ponieważ ma właściwości lekko przeczyszczające.

Prawidłowy proces trawienia ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a picie soków pozwala przywrócić prawidłowe procesy metaboliczne i oczyścić jelita oraz inne organy. Soki wspomagają proces odchudzania i znacznie bogacą dietę osób chcących pozbyć się kilku kilogramów. Bardzo często są nieodzownym elementem każdej diety odchudzającej ze względu na niską kaloryczność oraz dobroczynny wpływ na nastrój. - zawierają naturalne cukry, co także sprawia, że świeże i naturalne soki są numerem jeden u każdej osoby dbającej o linię. Wraz z cukrami naturalnymi które wyzwalają w nas energię i pozytywny humor, dostarczamy do naszych ciał witamin i minerałów, które maja wpływ na funkcjonowanie i poziom aktywności w codziennym życiu. - zawierają przeciwutleniacze, czyli substancje które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników.

Zdrowe substancje w świeżych sokach Wolne rodniki mają bardzo negatywny wpływ na organizm, przyczyniają się do szybszego starzenia komórek oraz zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór. Dary natury w postaci warzyw, owoców, nasion to najlepsze źródła przeciwutleniaczy, a do tego w postaci płynnej w soku są lepiej przyswajalne przez organizm. - zawierają chlorofil, który jest niezbędny do wytworzenia hemoglobiny w organizmie. Występuje tylko w zielonych roślinach, dlatego picie takich soków jest bardzo ważne dla prawidłowego krążenia krwi i transportu tlenu do wszystkich komórek. Soki zatem dodają nam energii, wpływają na wygląd i samopoczucie, a dzięki składnikom w nich zawartym, nasze organizmy mogą prawidłowo funkcjonować, warto zatem codziennie sięgać choć po jedną taką szklankę zdrowia w czystej postaci.

Dominika Hućko

Trener personalny.