4 marca 2016 Udostępnij

Czy wiesz, że wyciskarka wyciśnie też cebulę, czosnek i ziemniaka?

Cebula, czosnek, ziemniaki – te składniki w trakcie gotowania używa chyba każdy z nas. Dzięki wyciskarce będzie można z nich przygotować również smaczny sok. Dzięki nim będzie można walczyć między innymi z przeziębieniami. Dobra wyciskarka sprawnie poradzi sobie z ziemniakami, cebulą czy czosnkiem.

Ziemniaki

Chyba mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że surowe ziemniaki będą zdrowsze niż gotowane? Wynika to z tego, że w surowych ziemniakach znajduje się wiele cennych minerałów i witamin, które niestety w trakcie obróbki termicznej będą niszczone. Dodatkowo jednak nie wszystkie składniki świeżych ziemniaków będą trawione przez nasz organizm i dlatego nie można przesadzać ze spożywaniem takich ziemniaków, by nie doprowadzać do nadmiernego przeciążania organizmu. Jeśli wyciśniemy raz na tydzień sok z jednego ziemniaka to będzie to wystarczająca a jednocześnie bezpieczna dla organizmu ilość. W ten sposób będzie można skutecznie oczyścić organizm i sokiem z ziemniaków zmniejszyć między innymi ciśnienie.

Cebula

Cebula i jej właściwości lecznicze są już doskonale znane i wiele osób przygotowuje sobie cebule na wiele sposobów. Można przygotowywać ją również w formie soku z wyciskarki. Ale taka forma musi być traktowana ostrożnie, ponieważ sok jest mocny i staje się obciążeniem dla naszego żołądka. Nie można więc spożywać go zbyt wiele, by nie doprowadzić do przeciążenia organizmu. Jeśli będziemy pić taki sok każdego dnia w odpowiednich dawkach to można obniżyć nim poziom cukru we krwi i będzie można chronić się przed rakiem przewody pokarmowego. Jednocześnie sok jest także świetną propozycją do walki z przeziębieniem.

Czosnek

Sok z ziemniaków i jego własciwościCzosnek na pewno jest zdrowy, ale trzeba go jeść z umiarem, ponieważ będzie się charakteryzował tym, że jest ciężkostrawny a także mocno aromatyczny. Jego dobroczynne właściwości są doskonale znane już od kilku tysięcy lat. Czosnek może wpływać skutecznie na dezynfekcje jelit. Chronić może przed nowotworami i może zmniejszać poziom cholesterolu we krwi. Jeśli spożywamy czosnek to warto dodać jeden ząbek do wyciskarki w trakcie przygotowywania soku. Jeśli chcemy pokonać nieprzyjemny oddech warto spożywać pietruszkę. Czosnek, jeśli będzie połączony z innymi składnikami takiego soku możliwe, że nie będzie szczególnie odczuwalny co będzie ważne dla osób, które za nim nie przepadają.

Dominika Hućko

Trener personalny.